Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Pärnumaa muusikaõpetajate ja koorijuhtide koolitus vol.3  - Nooruse Maja
R 13. oktoober @ 16:00 - 19:30
Nooruse Maja
Roheline 1B, Pärnu
  • Jaga

Pärnumaa muusikaõpetajate ja koorijuhtide koolitus vol.3

13. oktoober, Nooruse Maja

16.00 - 17.30
Lektor: Hanna-Liis Lao
Teema: Tervislik ning teadlik muusik. Mõtteid pilliergonoomikast(keha kui pill) ja Alexanderi tehnikast.

Loeng-seminar keskendub teadliku ning tervisliku muusiku temaatikale. Kuidas töötada psühhofüüsilise tervikuga harjutamisel, esinedes ja õpetades? Lektor avab oma uurimustööle baseerudes pillimänguga seotud probleemkohti ning tutvustab probleemide ennetamise – ja ravivõimalusi.

Hanna- Liis Lao on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia vilistlane ning Alexanderi Tehnika Instituudi õpilane. Noorlektor.


17.30 - 17.50 Kohvipaus

17.50 - 19.20
Lektor: Alice Pehk
Teema: Muusikaliste teadveloleku (mindfulness) tehnikate omandamine läbi isikliku kogemuse. Tehnikad on rakendatavad nii õpetajale endale oma sisemise tasakaalu toetamiseks kui ka mugandatavad koolitöösse õpilastega.

Alice Pehk PhD on muusikaterapeut ja koolitaja, kes on valdkonnas tegutsenud juba 25 aastat. Ta on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi , kaitsnud
magistrikraadi Tallinna ülikoolis, täiendanud ennast muusikateraapia alal
Jyväskylä Ülikoolis ja Taani GIM- teraapia Instituudis ning kaitsnud doktorikraadi Hamburgi Muusika- ja Teatriülikoolis. Ta Muusikateraapia Keskuse looja ja juht.
Õppejõud EMTA-s ja TÜ-s.
Alice Pehk on Eesti Muusikateraapia Ühingu asutajaliige ja on olnud ka ühingu esinaine.Käesoleval hetkel on ta Euroopa Muusikateraapia Konföderatsiooni asepresident. Ta on ka arvukate muusikateraapia ja muusika toime alaste
publikatsioonide autor.

14. oktoober

10.00 - 11.30
Lektor: Anu Lõhmus
Teema: Kuulan, mängin, loon - ideid muusikategevuste läbiviimiseks lasteaia ja kooliealiste lastega.

Anu Lõhmus on Tallinna Männikäbi Lasteaia muusikaõpetaja ja erahuvialakooli Meero Muusik lauluõpetaja. Anu Lõhmus on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koolimuusika erialal. Üle kümne aasta on Anu Lõhmus koolitanud lasteaia muusikaõpetajaid. Koos laululooja Riine Pajusaarega on ta mitmel korral olnud kooliatajaks muusikaõpetajatele Tartus, Ilmatsalus, Võrus, Rakveres, Pärnus, Kuressaares, Jõgeval ja Tallinnas.

11.30 - 11.50 Paus

11.50 - 13.20 Anu Lõhmuse loeng ja praktikum jätkub

13.20 - 14.00 Lõuna

14.00 - 15.30
Lektor: Regina Rebane
Teema: Liikumisseadetest koolikooridele. Praktiline loovtegevus.

1. Rütm, žest, poos, liikumismustrid erinevatele vanusastmetele 2. Kaks lähenemist koori liikumisele: - skemaatiline - mänguline, loov 3. Esinemise ilmekus läbi näitlejameisterlikkuse ja suhtlemise. Miimika 4. Butafooria kasutamine 5. Näiteid tehtud seadetest

Regina Rebane - Aastast 1995 ETV Lasteekraani Muusikastuudio koreograaf, rütmika ja loovuse õpetaja 3-16 aastastele. Mutionu Lasteaia liikumisõpetaja. Olnud pikaajaliselt eraballetikooli „Fouette" õpetaja. Kolm viimast aastat osalenud kooli korraldatud rahvusvahelistel seminaridel.

Rõõmsa kohtumiseni!

Koolituse projektijuht

Aire Koop
Rahvakultuuri Keskus
rahvakultuurispetsialist Pärnumaal
PRAKS tegevjuht
aire.rahvakultuur@gmail.com
55536693