Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Jaak Jürisoni mälestusteraamatu „Viimane rong“ esmaesitlus - Apollo Raamatupood Solaris
K 13. september @ 17:30 - 19:00
Apollo Raamatupood Solaris
Tallinn
  • Jaga

Jaak Jürisoni mälestusteraamatu „Viimane rong“ esmaesitlus

Kolmapäeval, 13. septembril kell 17:30 toimub Solarise Apollo raamatupoes mälestusteraamatu „Viimane rong Eestist“ esitlus ja autogrammitund koos Ameerikast saabunud autori Jaak Jürisoniga.

See haarav memuaar räägib elust Teise maailmasõja aegses Euroopas ning ühe väikeriigi sattumisest Hitleri ja Stalini, kahe armutu diktaatori võitlevate armeede vahele. Autor meenutab värvikalt nii väikseid kui ka suuri sündmusi, nii sügavalt isiklikke kui ka geopoliitiliselt olulisi juhtumisi. Autoriga koos elame üle hävitavaid pommirünnakuid ja kaks ohtlikku põgenemist Punaarmee käest, üks Eestis ja teine sõja lõpul Saksamaal. Saame teada, kuidas tuli autor toime väljakutsega elada põgenikelaagrites sõjajärgsel Saksamaal ning kuidas tal õnnestus Ameerikasse emigreeruda.

„Viimane rong Eestist“ on lugu ellujäämisest, vastupidavusest ja leidlikkusest, aga ka armastusest, vedamisest ja saatusest, mis on igaveseks muutunud erakorralistes olukordades langetatud raskete valikute tõttu. See mõjuv jutustus on rohkemat kui lihtsalt ajalooline meenutus. Selle paralleelid tänapäeva Ida-Euroopa konfliktidega on hoiatuseks kõigile, kes armastavad vabadust. Teos on saanud ingliskeelsena hea vastuvõtu nii Ameerikas kui ka Eestis. Tutvu raamatuga siin: https://goo.gl/5LnGwC

Esitluse päeval raamat Apollo Klubi liikmetele -10% soodsama hinnaga!

Raamat ilmub sarjas „Mu kodu oli Eestimaa“.

Kohtumiseni Solarise Apollos!