Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Paneeldiskussioon võltsuudiste olemusest ja ohtudest - Apollo Raamatupood
T 14. november @ 18:00 - 19:00
Apollo Raamatupood
Tallinn
  • Jaga

Paneeldiskussioon võltsuudiste olemusest ja ohtudest

“Võltsuudised! Kas tähtsusetu taustamüra või infoajastu Achilleuse kand?”

Tallinna Televisioon kutsub paneeldiskussioonile võltsuudiste olemusest ja ohtudest.

Tegemist oli 45. USA presidendi Donald Trumpi esimese pressikonverentsiga pärast ametisse vannutamist, kui termin “võltsuudised” vallutas massimeedia. Trump näitas näpuga CNN’i ajakirjaniku Jim Acosta poole ning käratas: “Te esindate võltsuudiseid!”. Ajakirjaniku küsimusele vastust ei tulnud.

Kuidas filtreerida nn “võltsuudiseid” reaalsetest uudistest? Mis on üldse “võltsuudis”? Millisel eesmärgil neid levitatakse? Kas võltsuudiste levikut soodustab sotsiaalmeedia ja infomüra? Kas kujutab uus (või äraunustatud vana) nähtus ohtu Eesti julgeolekule?

Osalevad mitmed tuntud avaliku elu tegelased, näiteks kommunikatsiooniekspert ja raamatu "Populismist" autor Ivo Rull.

Põnevat arutelu olete oodatud tasuta kuulama teisipäeval (14. novembril) kell 18.00 Apollo raamatupoes, Solarise Keskuses.

Osalevad Eesti Ajakirjanike Liidu aseesimees Ago Gaškov; kommunikatsiooniekspert ja raamatu "Populismist" autor Ivo Rull; portaali Telegram juht Hando Tõnumaa ning peatoimetaja Mariann Joonas.

Diskussiooni modereerib Tallinna Televisiooni saatejuht Toomas Kask.

Sissepääs on tasuta ja huvilistel on võimalik pärast vestlusringi pöörduda küsimustega esinejate poole. Ürituse kogupikkus tund aega.

Toimub ka avalik salvestus, mis läheb Tallinna Televisiooni eetrisse 29. novembril kell 22:00 “Ajurünnak” nime all. Kohale on oodatud ka ajakirjanikud. Võimalusel jagavad esinejad pärast ürituse lõppu intervjuusid.

“Ajurünnaku” näol on tegemist Tallinna Televisiooni koostöös Apollo Raamatupoe projektiga. Sarnaseid koosviibimisi on edaspidi oodata igakuiselt. Projekti eestvedaja on Tallinna Televisiooni saatejuht Toomas Kask.

Toomas Kask on Tallinna Televisiooni saate “Nädal +” saatejuht, “Täna Maailmas” toimetaja ja “Täna. Uudised” reporter.

Lisainfo:
Toomas Kask
Tallinna Televisioon SA
+372 58402298
toomas.kask@tallinnatv.eu