Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

RAAMATU "GEORG KÕLL. AJATUULTE PILLUTATUD" ESITLUS - Rahva Raamat Viru Keskuses
K 15. november @ 16:00
Rahva Raamat Viru Keskuses
Viru väljak 4/6, Tallinn
  • Jaga

RAAMATU "GEORG KÕLL. AJATUULTE PILLUTATUD" ESITLUS

Kolmapäeval, 15. novembril kell 16.00 toimub Viru Keskuse Rahva Raamatus "Georg Kõll. Ajatuulte pillutatud. Kõlli perekonna kroonika 1820-1950" esitlus. Raamatut esitlevad Anne Velliste, Liis Klaar ja Trivimi Velliste.

Teos annab ülevaate Eesti Wabariigi aegse tuntud pangandus- ja majandustegelase Georg Kõlli retkest läbi Eesti ajaloo ja oma perekonna tähtsündmuste, mis viisid põgenemiseni Eestist 1944. aasta sügisel läbi Saksamaa ja viisid lõpuks Rootsi, olles põnevaks täienduseks eesti memuaristikale.

Georg Jakob Konstantin Kõll (1897–1990) astus Tartu ülikooli majandusteaduskonda 1922. aastal ning läks hiljem üle õigusteaduskonda, kus ta tegi viimase eksami 1935. aastal. Temast sai üks lugupeetavamaid Eesti pangandustegelasi, kes töötas Tartumaa Pangas, Eesti Panga kontokorrektori osakonna juhataja abina ja Pikalaenu Pangas. Seejärel sai ta vabariigi valitsuselt ülesande asutada Keskkassa. Saksa okupatsiooni ajal oli Kõll Tallinna linnavalitsuse juures tööstusosakonnas, mis allus Eesti Omavalitsuse majandusdirektooriumile. Sealt lahkumise järel töötas ta Tööstus-Kaubanduskeskuse pearaamatupidajana.

1936. aastal abiellus Georg Kõll Ellen Andersoniga. Septembris 1944 põgenes ta koos abikaasa ja kahe lapsega Saksamaale ja jõudis 1950. aastal Rootsi. Põgenikelaagris sündis perre kolmas laps.
Georg Kõlli mälestused kajastavad tema, aga ka Andersonide perekonna saatuse kaudu aega ja inimesi tsaariajast alates ja Eestist põgenemise teekonnaga lõpetades, olles põnevaks täienduseks eesti memuaristikale.

Kohtumiseni Rahva Raamatus!