Etendus "Tuul kuu pealt" - Ugala Teater
K 18. aprill @ 11:00
Ugala Teater
Vaksali 7, Viljandi
R 4. mai @ 11:00
Ugala Teater
Vaksali 7, Viljandi
N 10. mai @ 11:00
Ugala Teater
Vaksali 7, Viljandi
R 11. mai @ 11:00
Ugala Teater
Vaksali 7, Viljandi
  • Meelespea
  • Jaga

Etendus "Tuul kuu pealt"

Eric Linklater
Esietendus: 06. aprill 2018

“Kui kuu peal puhub tuul, peab olema väga ettevaatlik. Kui see tuul on kuri ja teie olete üleannetud, puhub tuul kuu pealt otse teie südametesse ja siis ei jäägi muud üle, kui terve aasta ulakad olla.”

Keskeltläbi külas elavad õed Dinah ja Dorinda. Nende isa suundub Bombardiasse sõjaretkele ja manitseb tütreid enda äraolekul kenasti käituma. Tüdrukud aga avastavad, et hoopis lihtsam on olla sõnakuulmatu kui viks ja viisakas. Nad saavad isa hoiatusest äraspidist julgustust ja tunnevad, kuidas kihk ulakas olla nende sees järjest kasvab. Tüdrukud söövad oma guvernandi, preili Õnneleiu meelehärmiks üüratuid toidukoguseid ja lähevad tülli Keskeltläbi küla elanikega.

Solvunult hauvad nad metsas elava emand Krõnksu kaasabil külarahvale karmi kättemaksu ja satuvad endalegi ootamatult üha kummalisematesse sekeldustesse nii oma kodukülas kui ka sellest tuhandeid kilomeetreid eemal. Ohtlike sündmuste keerises hakkavad Dinah ja Dorinda mõistma, milline väärtus on tegelikult vabadusel ja mis võib olla vabadusest ilma jäämise hind.

“Sageli, kui me enda arvates hästi käitume, ütleb mõni täiskasvanu, et me oleme ikka väga ulakad olnud. Nii ongi päris keeruline aru saada, et mis või kuidas.”

Briti lastekirjaniku Eric Linklateri romaan “Tuul kuu pealt” ilmus 1944. aastal, vahetult enne Teise maailmasõja lõppu. Samal aastal pälvis kirjanik teose eest Briti raamatukogutöötajate Carnegie auhinna.

Marika Palmi lavastajatee Ugala teatris algas diplomilavastusega “Unista!tud”, millele järgnesid mänguline lastelavastus “Printsess Luluu ja härra Kere” ja Salme Reegi preemia pälvinud noortemuusikal “Moraal”.

Lavastuses kasutatakse maagiat ja tuleb ette hulgaliselt äpardusi.

Sobib lastele alates 6. eluaastast.

LAVASTUSMEESKOND

Dramatiseerija
Liis Aedmaa

Lavastaja
Marika Palm

Kunstnik
Annika Lindemann

Kostüümikunstnik
Neoon Must

Muusikaline kujundaja
Lauri Lüdimois

Valguskunstnik
Villu Konrad

Videokunstnik
Katre Sulane

Liikumisjuht
Anni Zupping

Osades
Klaudia Tiitsmaa, Laura Kalle, Ringo Ramul, Vallo Kirs, Karl Robert Saaremäe (külalisena), Triinu Meriste, Jaana Kena, Aarne Soro ja Tarvo Vridolin