Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

II Keskaja Päevad - Viljandi Castle
R 13. juuli @ 18:00 - 14. juuli @ 23:59
Viljandi Castle
Viljandi
  • Jaga

II Keskaja Päevad

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks kingib Bonifatiuse Gild Viljandis keskaegse peo, kust ei puudu keskaja tantsud, laulud, pidusöömingud, narrid ega ka kauplejad ja palverändurid.

Bonifatiuse Gild korraldab 13.–14. juulil Viljandi Ordulinnuses Keskaja Päevad, mis taaselustavad selle ajastu laulude, tantsude, meistrite, käsitööliste, pidusöömingute, näitemängude, kauplejate ja palverändurite kaudu.

Keskaeg hõlmas nii meie kui Soome ajaloost märkimisväärse aja ja see on see jätnud sügava jälje meie kultuurilukku.

Keskaja turule oodatakse 50 kauplejat, kes pakuvad käsitööd ning head toitu. Püsti on pandud nii soontemudija, kristalli-, nõia- kui ka käejoontekoda. Inimesi veavad hobuvankrid, rahvast lõbustavad narrid, legende räägivad palverändurid, laval astuvad üles muusikud koos tulevärgiga, kõrtsis pakutakse ehtsaid keskaegseid roogasid ja toimub ka tõeline pidusööming.

Ootame kõiki osalejaid, kaasa arvatud kauplejaid ja külalisi, tulema kohale keskaegses rõivastuses. Pidu tuleb nii vahva, et osalejaid on juba oodata nii keskaegselt Liivimaalt kui Österlandist!

Keskaja Päevad Viljandi Ordulinnuses, mis 2018. aastal kannavad nime "Keskajapidu üle kogu Liivimaa ja Österlandi" on esitatud EV100 kingituseks. Lähemalt saab lugeda siit: https://www.ev100.ee/et/keskajapidu-ule-kogu-liivimaa-ja-osterlandi

Soodsa hinnaga sissepääsupileteid saab osta kohapealt.
Kuni 12- aastastele lastele ja keskaegse riietusega sisenejatele on sissepääs tasuta!