Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Etendus "Roosi nimi" - Tartu Toomkiriku varemed
N 12. juuli @ 20:00
Tartu Toomkiriku varemed
  • Jaga

Etendus "Roosi nimi"

Suvelavastus! U. Eco romaani instseneering

Vanemuise suvelavastus!

ROOSI NIMI
Suvelavastus Umberto Eco romaani instseneeringu põhjal

Lavastaja/instseneerija Tanel Jonas
Kunstnik Kristjan Suits
Muusikaline kujundus Priit Strandberg

Osades Andres Mähar, Karl Laumets, Jaan Rekkor, Karmo Nigula (Eesti Draamateater), Priit Strandberg, Riho Kütsar, Veiko Porkanen, Linda Kolde, Jaanus Tepomees, Leino Rei, Ardo Ran Varres, Raivo Adlas jt.

Esimest korda Eesti lavale jõudev maailmakuulsa kirjaniku ja semiootiku, Tartu Ülikooli audoktori Umberto Eco romaan „Roosi nimi” (1980) ühendab endas põnevusloo, sissevaate keskaja kultuuri ja maailma ning semiootilise ristsõnamõistatuse.

1327. aastal saabub frantsiskaani munk koos noore noviitsiga Itaalia Alpides asuvasse benediktlaste kloostrisse, kus tuleb lahendada ühe munga kummaline surmajuhtum. Hakkab arenema kuritegude ahel, mille niidid viivad kloostri raamatukokku.

Lavastus sünnib Tartu toomkiriku varemetes, mille esimesed müürid pandi püsti 13. sajandil ja kus aastatel 1806-1981 paiknes Tartu Ülikooli raamatukogu.

2016. aastal valis "Oxford Dictionaries" inglisekeelse väljendi “post truth” aasta sõnaks. See tähendab, et me elame maailmas, kus tõde on minetanud oma tähtsuse, muutunud millekski vanaks, tolmunuks ja ebaoluliseks. Mina olen alati arvanud, et iha tõe järele on üheks põhiliseks käivitavaks jõuks. Kui tõde on nüüd miski, mis on möödas, siis kas me peame leidma endale uue käivitusmehhanismi? Või uue tõe?
See lavastus räägib otsimisest. Ja leidmisest. Ja sellest, et otsides üht, võid leida hoopis midagi muud.
Tanel Jonas, lavastaja

Esietendus 13. juulil 2017.
Etendused 10.-15. ja 18.-20. juulil 2018 kell 20 Vanemuise suvelaval Tartu Ülikooli muuseumi toomkiriku varemetes.
NB! Teatrikülastajad pääsevad kohtadele alates 19:35