Carmen Loves Jazz - Viljandi Laululava
L 2. juuni @ 21:00 - 00:00
Viljandi Laululava
Viljandi
  • Meelespea
  • Jaga

Carmen Loves Jazz

Žanripiire nihutav suveetendus Viljandi Laululaval

Bizet' kultusooperi uusversioon Big Band'i saatel:
CARMEN LOVES JAZZ
Etendus on pühendatud maestro Eri Klasile.

Muusika GEORGES BIZET
Muusikajuht ja dirigent SIIM AIMLA
Koreograaf-lavastaja MARINA KESLER (Eesti Rahvusballett)
Kunstnik MADIS NURMS
Valguskunstnik MARGUS VAIGUR (Teater Endla)

Osades:
Carmen
SOFIA RUBINA-HUNTER, MARITA WEINRANK (Eesti Rahvusballett)
José
RENÉ SOOM (Rahvusooper Estonia), JEVGENI GRIB (Eesti Rahvusballett)
Escamillo
KRISTJAN KASEARU, ANATOLI ARHANGELSKI (Eesti Rahvusballett)

ESTONIAN DREAM BIG BAND
Kaastegevad TÜ VKA SEGAKOOR - dirigent PILLE KÄHRIK ,TÜ VKA ja Tallinna Ülikooli tantsutudengid

Marina Kesler, koreograaf-lavastaja: „Carmen Loves Jazz“ on minu jaoks eelkõige eri žanrite ja stiilide põnev ning plahvatuslik süntees. Klassikaliste teemade ja jazzinterpretatsiooni joovastav kokteil inspireerib julgelt eksperimenteerima vormi ja sisuga. Laval on korraga laulvad ja tantsivad tegelaskujud – põimuvad palav kirg, sügav armastus, särtsakus ja elunautimine. Ükskõikseks ei jää keegi, ei laval ega saalis.

Siim Aimla, muusikajuht ja dirigent: „Carmen“ on teos, milles on kõigist ooperitest enim äratuntavaid meloodiad, võib öelda, et hitte. Jazzi algusaegadest peale on tuntud meloodiate baasil improviseeritud ja kuulsaid lugusid arranžeeritud. Seekord on plaanis lisaks muusikale ümber mõtestada ka kogu „Carmeni“ dramatiseering.

Madis Nurms, kunstnik: Džässivõtmes „Carmen“ on võrreldes eelkäija ooperiga kindlasti hoopis riivatum – urbanistlikest hoovustest laetud ja varjamatult tiirane. Ega siis ilmaaegu polnud saksofon kuuekümnendatel keelatud pill! Minu jaoks heidavad bigbändiseade kõlavärvid ja mahlane improvisatsioon valgust täiesti uutele nüanssidele Mérimée jutustuses. Rambivalgusesse tõuseb Carmeni tegelaskuju küüniline ellusuhtumine – „Kui naeratus sind edasi aitab… mis siis ikka – tuleb naeratada“ („Carmen“ III vaatus) –, milles on võimalik seksuaalne kapital kiiresti oma kasuks tööle panna. Küsimus on selles, kuidas teha seda nii osavalt, et mitte lõpetada nuga ribide vahel. Olgu otseses või ülekantud tähenduses…