Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Trad.Attack! / "Eesti mängud. TÖNK" - Raadi Lennuangaar
K 13. juuni @ 20:00
Raadi Lennuangaar
Roosi 83, Tartu
  • Jaga

Trad.Attack! / "Eesti mängud. TÖNK"

Trad.Attack! / "Eesti mängud. TÖNK"

Juunikuus etendub Tartu Raadi lennukiangaaris Sigismund von Krahli teos "Eesti mängud. TÖNK", mis jutustab loo mängu tähendusest inimese kujunemises ja tugineb Trad.Attack!’i muusikale.

Autor: Sigismund von Krahl
Lavastaja: Peeter Jalakas
Muusika: Trad.Attack!
Kunstnikud: Kärt Ojavee ja Edith Karlson
Video: Martti Helde
Graafiline kujundus: Margus Tamm
Tehnilised lahendused: Enar Tarmo
Heli: Mait Karm

Miks otsustas meie muidu pigem ratsionaalse olekuga esivanem raisata talvel raskelt kättetulnud energiat mõttetustega? Ta ajas harjavarre läbi vammusevarruka ning puges pimedal õhtul ise selle alla, et mängida kaelkirjakut, või tegi tarbeesemetest töngi, täiesti kasutu asja. Mida räägivad rahvamängud meie ühiskonnast, unistustest, üksindusest?
Mängud on olnud inimkonna arengus olulise tähtsusega. Ajaloolane Johan Huizinga sõnul on homo sapiens’i, mõtleva inimese järglane just homo ludens ehk mängiv inimene, ja seda ütles ta juba 1938. aastal, ammu enne Nintendot ja arvutimänge.
"Eesti mängud. TÖNK" on lavastus, milles muusikal on täita keskne roll. Laval on ansambel Trad.Attack!, kelle looming on tihedalt seotud meie rahvapärimusega. Nii on ka etenduse toimumiskoht, Tartu Raadi lennukiangaar, mis asub Eesti Rahva Muuseumi vahetus naabruses, tähenduslik ja etenduse jaoks loogilisim.

"Eesti mängud. TÖNK" valmib Eesti Kontserdi ja Von Krahli Teatri koostöös. Lavastaja Peeter Jalaka jaoks on see kolmas kokkupuude eesti mängudega. Eelmised olid “Eesti mängud. Kaelkirjak liigub edasi” 1990. ja “Eesti mängud. Pulm” 1996. aastal.

"Eesti mängud. TÖNK" esietendub Raadi lennukiangaaris 10. juunil kell 20. Etendused toimuvad 11., 12., 13. juunil kell 20.

Etendused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Korraldaja: SA Eesti Kontsert
Toetajad: Tartu linnavalitsus, Silberauto Eesti AS

Kuna etendus toimub Tartu Raadi lennukiangaaris (Roosi 83), soovitame külastajatel arvestada ilmaolusid ja riietuda soojalt.