Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Näitus "Villa Voldemari linad ja villad" - Kostivere Kultuurimõis
P 12. august - 30. september
Kostivere Kultuurimõis
Mõisa Tee 2, Jõelähtme vald
  • Jaga

Näitus "Villa Voldemari linad ja villad"

Kunstnik Pille Pappeli isikunäitus
Lisainfo: 5230980

Näitus avatud mõisa lahtioleku ajal, info 51918355

PILLE PAPPEL, KUNSTNIK LÄBI ELU.

INSPIRATSIOON
Välja talu, talu ajalugu, koduloomad, erinevad talutööd, Rebala kaitseala ajalooline loodusrikas maastik – need on olnud juba lapsepõlvest saadik Pille loodud tekstiilitööde inspiratsiooni allikateks.
Juba pisikese tüdrukuna joonistas Pille ümberkaudset loodust, elu ja tegevusi. Huvi kunsti vastu jätkus ka pärast lapsepõlve nii edaspidistes õpingutes kui ka töödes: Tallinna Laste Kunstikoolis, Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (ERKI), tööstusdisaineri ametikohal „Maratis“ ja vabakutselise kunstnikuna oma loodud ettevõttes. Seejuures on Pille jäänud alati truuks oma juurtele.

ERKI DIPLOMITÖÖ 1988
Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (ERKI) lõpetamisel olid Pille diplomitöö valmimisel inspiratsiooniallikateks Rebala kaitseala viljapõllud oma loodusrikaste karjamaade ja kiviaedadega.
Pille diplomitöö kangamustrid valiti Kreenholmi Manufaktuuri poolt tootmisesse, kus mahte ei loetud mitte meetrites, vaid kilomeetrites ja toodangut eksporditi endise NSVL liiduvabariikidesse.

MARATI AASTAD 1988 – 1994
Me tihti ei mõtle sellele, et kust on pärit meie igapäevaste rõivaste mustrid, laste riietel kujutatud elevandid ja väikesed toad? Palju on mustreid, mis pärinevad Pille joonistatud kavanditest. Maratis töötamise ajal läks tootmisesse ligi 300 erinevat Pille kavandatud mustrit. Kui Marat oma tootmise kokku tõmbas, lõppes ka Pille panus tööstusdisainerina.

VABAKUTSELINE KUNSTNIK 1994 – 1997
Pärast Maratis töötamise perioodi oli Pille mõnda aega vabakutseline kunstnik. Pille keskendus siidikangaste maalimisele ja trükkimisele. Toodangu turustamine toimus põhiliselt läbi ARSi kaupluste, kuid tooteid sai ka disainitud otse tellijatele.
Vabakutselise kunstniku elu pole kerge kuskil maailmas, eriti aga Eestis ja just Eesti iseseisvumise algaastatel, kus tööstus kadus ja inimeste huvi suundus igapäevastele elu probleemidele. Eluga hakkamasaamine oli tähtsam kui kunsti ostmine ja nii suunas elu ka Pille tekstiilikunsti eluvaldkonnast eemale.

KAUBAMAJA AASTAD 1997 – 2018
Igale kunstnikule on näitustel osalemine ülitähtis. 1997. aastal siirdus Pille tööle Tallinna Kaubamajja dekoraatoriks. Dekoraatori amet on võimaldanud Pillel Kaubamaja külastavatele klientidele 20 aastat järjest pakkuda erinevaid näituseid. Paraku ei ole näitused koosnenud Pille töödest, vaid Pille töö on olnud neid näituseid eksponeerida kaubamaja külastajatele.

VILLA VOLDEMAR, TAGASI JUURTE JUURDE 2012 –
Meie päritolu, meie juured - need on igale inimesele väga olulised ja märgilise tähendusega. Saatus andis Pillele taas võimaluse pöörduda tagasi oma juurte juurde, loomade, talutööde ja vabakutselise kunstniku elu juurde. Pille päris oma vanaisa ehitatud talu (Välja talu Villa Voldemar), kus on tema juured ja mis on olnud tema loomingulise elu inspiratsiooni allikaks.
Villa Voldemar on tänaseks saavutanud sellise väljundi, mille Pille vanemad juba oma eluajal planeerisid. Villa Voldemaris (lambakasvatuse ja käsitöö talus) toimetavad perenaine Pille, Pille lambakoerad Kutt, Aarno ja Täpp, kes on 200-pealise lambakarja ohjajad Rebala kaitsealal.

VILLA VOLDEMARI TEKSTIILI-, VILLA- JA NAHATOOTED 2015 –
Tegemist on tekstiili-, villa- ja nahatoodete kollektsiooniga, mille jaoks kasutab kunstnik oma talus toodetud toorainet. Trükimustrid kirjeldavad talu igapäevast elu ja nende elanikke. Villa Voldemari kollektsiooni loomise tulemusena on Pille on oma juurte juures tagasi.

Tasuta