Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Kirna mõisas treening. Pilates: selg – Kaia Heinleht - Kirna Mõis
K 13. juuni @ 19:00
Kirna Mõis
Kirna mõis, Kirna
  • Jaga

Kirna mõisas treening. Pilates: selg – Kaia Heinleht

Treening on tasuta. Registreerumise vorm avaneb seitse päeva enne sündmuse algust.
Maksimum osalejate arv 30. Võta kaasa joogamatt ja pleed!

Teavitame registreerumise algusest ka Kirna Facebooki lehel.

Selg – Harjutused seljapingete leevendamiseks. Õpime lihtsad, kodus igapäevaselt tehtavad harjutused.

https://www.kirna.ee/syndmus/tasuta-treening-pilates-selg-kaia-heinleht/
Kaia Heinleht endast:
Olen tööd teinud tantsu-, rühma- ja personaaltreenerina. Kokku 24 aastat treeneritööd. Pilatesele olen spetsialiseerunud viimased 12 aastat. Praegu teen Pilateses magistriõpet Saksamaal meisterõpetaja Kathy Corey käe all.

Loe lisaks: Kaia Heinleht

Pilatesest:
Mahukas, üle 600 harjutusega treeningsüsteem hõlmab nii matil kui seadmetel treenimist. Vastavalt põhimõttele, et inimese keha peab ise endaga hakkama saama, alustatakse alati harjutustega matil. Seejärel, vastavalt treenija eesmärkidele ja vajadustele lisatakse harjutusprogrammi seadmed ja väikeseadmeid ning -vahendeid. Pilates uskus, et vedrud toimivad skeletilihastele kõige sarnasema pingega ja pakuvad seetõttu sobivaimat koormust, samuti abi raskemate liigutuste sooritamisel. Sellest tulenevalt on Pilatese loodud harjutusprogrammis kasutusel erinevat vastupinget pakkuvad vedrud.

Joseph Hubertus Pilates (1883-1967) sündis Düsseldorfi lähedal saksa-kreeka perekonnas. Manhattanil oli tal oli koos abikaasa Claraga oma stuudio. Selles stuudios juhendasid Joseph ja Clara Pilatese loodud ja pidevalt arendatud treeningsüsteemi nimetusega Body Contrology (keha kontrollimine). Oma harjutustesüsteemi loomist alustas Jospeh Hubertus Pilates juba teismelisena ning jätkas selle arendamist kogu elu, juhendades väga paljusid erinevaid inimesi ning aidates vigastustest taastuda hulgal füüsilisel koormusel põhinevate alade professionaalidel. Manhattani stuudios jätkas ka töötamist tema naine, kellelt läks Pilatese pärand edasi veel J.H. Pilatese eluajal koolitatud vähestele sertifitseeritud kontroloogia õpetajatele. Kontroloogia nn vanameistrid on toonud selle geniaalse süsteemi tänapäeva ja nimetanud Pilatese auks meistri enda nime järgi.

Pilates lähtus oma treeningsüsteemi loomisel ideest “Terves kehas terve vaim” ning propageeris kiires elutempos enese ja oma keha eest hoolitsemist juba siis, 20. sajandi esimesel poolel. Ta uskus, et inimese keha suudab sellele algselt antud funktsioone säilitades elada kaua ja kvaliteetselt ning õpetas seda kõigile tema juurde treenima läinud inimestele – Manhattani ärieliidist tipptantsijateni. Lisaks uskus Pilates näiteks, et üks tema treeningseadmetest – vedrudega tool – peaks tulevikus olema igas hotellitoas kõikjal maailmas. Funktsionaalne mööbel oli üks tema ideedest uusi sedameid luues. Pilates olevat ka uskunud, et on u 50 aastat oma ajast ees.