Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

„AABITSA KUKK“ Jõgeva Linna Teatri monolavastus - Jõgeva Kultuurikeskus
L 16. märts @ 19:00
Jõgeva Kultuurikeskus
Aia 6, Jõgeva
  • Jaga

„AABITSA KUKK“ Jõgeva Linna Teatri monolavastus

Üha rohkem inimesi Eestis, elab üksinduses. Sotsiaalne tõrjutus on olukord, kus indiviidi ja ühiskonna vahelised sidemed on katkenud ja inimene ei saa ühiskonna majanduslikus, sotsiaalses, poliitilises ja kultuurilises elus osaleda. Juurdepääs vahenditele ja teenustele on piiratud puuduliku hariduse, väikese sissetuleku, töötuse või kehva tervise tõttu. Palju meil on selliseid inimesi, kes tegelikult ei tule oma eluga toime, ja kellest ei tea ametkonnad mitte midagi? Mis toimub selliste inimeste peades, mida nad mõtlevad? Kas meie, kes me oma eluga toime tuleme, mõtleme nende inimeste peale?

Andrus Kivirähk´i näidend „Aabitsa kukk“ on lüürilise, isegi nukra alltekstiga. Siiski tuuakse nimetatud probleemid vaatajate ette kirjanikule omases, koomilises võtmes. Vaimse alaarenguga peategelane, elades „oma maailmas“, jääb kõigest hoolimata siiralt uskuma teda ümbritsevaid inimesi ja hindama nende tegusid oma ainsast loetud raamatust – aabitsast lähtuvalt.

Lavastaja Maris Paas, laval Janek Varblas (Tartumaa parim meesnäitleja 2018 ja Harrastusteatrite Riigifestivali näitlejapreemia 2018). Monolavastusega „Aabitsa kukk“ antakse kuni 2019. aasta märtsini üle Eesti 22 etendust.

Etendus on ühes vaatuses, kestusega 1,5 tundi. Piletid saadaval Piletimaailmas kuni etenduse eelse päevani soodushinnaga või enne etenduse algust kohapeal.

Korraldaja Jõgeva Linna Teater (+372 5560 2004)

Pääse 10€/8€