Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Kostivere Mõisa Filmiklubi "Põrgu Jaan" - Kostivere Kultuurimõis
N 11. oktoober @ 19:00 - 20:40
Kostivere Kultuurimõis
Mõisa Tee 2, Jõelähtme vald
  • Jaga

Kostivere Mõisa Filmiklubi "Põrgu Jaan"

“Põrgu Jaan” on müsteerium, mis on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest. Rahvast on aastaid rõhunud sõda, nälg ja katk.
Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse teadvusetult mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta on võõras niihästi iseendale kui inimestele enda ümber. Juhuse tahtel asub Jaan elama paruni (Andres Lepik) juurde kohalikku mõisahoonesse, kus mõni aeg tagasi on aset leidnud õõvastav kuritöö.
Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha?

EV100 filmikonkursi ekspertkomisjon tõi “Põrgu Jaani” puhul välja loo mõjusat filmilikkust ning loojutustamise laadi, kus esikohale tõusevad vihjelisus, mitmetähenduslikkus ja sellest sündiv pingestatud atmosfäär.
Režissöör Kaur Kokk on lõpetanud BFMi ja paistnud nii Eestis kui rahvusvaheliselt silma edukate lühifilmide autorina. “Põrgu Jaan” on tema mängufilmidebüüt.

Filmis kehastavad keskseid rolle Meelis Rämmeld, Andres Lepik, Peeter Volkonski, Pääru Oja, Adele Taska, Egon Nuter, Villu Kangur ja Anne Türnpu.
“Põrgu Jaani” operaator on hiljuti mängufilmi “November” eest kõrgeima võimaliku rahvusvahelise auhinnaga pärjatud Mart Taniel.
Kunstnik on Matis Mäesalu ja kostüümikunstnik on Jaanus Vahtra.
Filmi produtseerib Katrin Kissa ja see valmib produktsioonifirmas Homeless Bob Production.

Kategooria: Mängufilm | Žanr: Draama, põnevus, müsteerium
Kestus 100 min Kinodes alates 5.oktoober
Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi film.

Kinopilet 5€