Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Kostivere Mõisa Fimlmiklubi "Tõde ja õigus" - Kostivere Kultuurimõis
R 22. veebruar @ 19:00 - 21:45
Kostivere Kultuurimõis
Mõisa Tee 2, Jõelähtme vald
  • Jaga

Kostivere Mõisa Fimlmiklubi "Tõde ja õigus"

Anton Hansen Tamsaare "Tõde ja õiguse" esimese romaani põhjal valminud kauaoodatud kodumaine suurteos, mis on valminud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks
Vargamäe uus ja järeleandmatu peremees peab võitlema raske töö, kiusliku naabri ja omaenda tõekspidamistega, et oma söötis ja vilets maa viljakaks muuta. Ja et tõde ja õigus jumala poolt mahajäetud paigas jalule seada.

Lootusest ja teotahtest pakatav Andres tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb. Majapidamine nõuab palju tööd ja järjekindlust – algab elukestev võitlus nii looduse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearu poolt mängitavate vingerpussidega. Kui elukaar jagab Andresele enam kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju.

Osades: Priit Loog, Priit Võigemast, Maiken Schmidt, Simeoni Sundja, Ester Kuntu jpt.
Režissöör & stsenarist: Tanel Toom

Operaator: Rein Kotov, Kunstnik: Jaagup Roomet
Kostüümikunstnik: Kristiina Ago, Jumestuskunstnik: Liisi Roht
Produtsent: Ivo Felt
Kategooria: Mängufilm | Žanr: Draama
Tootja: Hea Film ehk Estonian Theatrical Distribution OÜ
Kestus: 165 min

Kinopilet 5€