Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Kostivere Mõisa Filmiklubi "Johannes Pääsukese tõeline elu" - Kostivere Kultuurimõis
R 15. märts @ 19:00 - 20:45
Kostivere Kultuurimõis
Mõisa Tee 2, Jõelähtme vald
  • Jaga

Kostivere Mõisa Filmiklubi "Johannes Pääsukese tõeline elu"

Seikluslik tragikomöödia Eesti esimesest filmimehest Johannes Pääsukesest ja tema püüdlustest filmikaameraga ringi rännates õnne leida. Koos hea sõbra Volteriga veedab lennuka jutuga elukunstnik Pääsuke 1912. aasta palaval suvel ühe uskumatu uurimisretke Setumaal.
Sellesse mahub naeru, nuttu, napsu, romantikat ja kõike muud, mis käib kaasas ühe 21-aastase tuulepeaga, kel kombeks esmalt tegutseda ja alles seejärel mõelda. Arhiivis on sellest retkest säilinud kõigest 7 minutit materjali. Seda pidi olema rohkem, aga keegi ei tea, kuhu kadusid ülejäänud kaadrid. Ka Pääsukese rännupäevik, mida ta ontlikult täitis, on kadunud. Aga mis toimus veel siis, kui kaamera ei käinud?

2.augustil 1912 aastal saatis Eesti Rahva Muuseum kõikidele Eesti ajalehtedele avaldamiseks teate, milles öeldi: „Muuseumi poolt saadeti juunikuul päevapiltnik Joh.Pääsuke välja, et huvitavatest maastikkudest, rahva tööst ja talitustest, ehitustest, rahvateaduslikest asjadest ja inimestest ülesvõtteid teha…“
Johannes Pääsuke oli Eesti fotograaf, filmioperaator ja Eesti esimene filmitegija. Ta töötas Eesti Rahva Muuseumi fotograafina ja oli pühendunud eestlaste 20. sajandi igapäevaelu jäädvustamisele. 1914. aastal lavastas ta ühe esimestest Eesti mängufilmidest "Karujaht Pärnumaal".

Osades: Ott Sepp, Märt Avandi, Tõnu Kark, Ester Kuntu ja paljud teised
Stsenaariumi kirjutasid kokku Hardi Volmer ja Olavi Ruitlane. Idee autorid ja kaasstsenaristid on Peeter Brambat ja Hardi Volmer
Lavastaja: Hardi Volmer
Tootja: Kopli Kinokompanii / Estonian Theatrical Distribution
Kategooria: Mängufilm | Žanr: Komöödia, seiklus
Kinodes alates: 11.01.2019 Filmi pikkus: 1h 44 min

Kinopilet 5€