Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Pealinnast Piirilinna - Jõelähtme vallavalitsus
L 18. mai @ 10:00 - 15:00
Jõelähtme vallavalitsus
Postijaama tee 7, Jõelähtme
  • Jaga

Pealinnast Piirilinna

Postijaama hoov ja maja on erakorraliselt avatud ja ootab Pealinnast Piirilinna teelisi 18.mail kell 10.00-16.00
• Giidituurid ajaloolises postijaamas toimuvad igal pooltunnil ajavahemikus 10:30-15:00
• Tegevust peredele pakutakse mobiilses töötoas “Merkuur”, pargialal ponidega ratsutamist
• Uhke hobukaravan sõidutab rahvast vanal postimaanteel: postijaam-rahvamaja
• Pillimees loob meeleolu
• Jõelähtme miniturismimess – kohalike turismiettevõtjate infolett
• Teelise moonakotti saab kaasa osa talunike kaupa:

Välja talu – lambakasvatustalu
Välja talu tootevalikus on ka lamba suitsuvorst, kahe erineva maitsega lamba grillvorstid, suitsutatud lamba tagakints ja sinep. Perenaine Pille on õppinud tekstiilikunstnik ja töötanud pea 20 aastat Tallinna Kaubamajas väljapaneku spetsialistina, nüüd aga pühendub ta südamelähedasele tekstiilile. Valminud on Pille kavandatud ja Välja talu lambavillasest lõngast kootud sallid ja pleedid.

Muhetalu suitsuliha
Muhetalu on ühe muheda pere ettevõtmine, kes tegeleb peamiselt erinevate suitsulihatoodete valmistamisega. Peremees Viljo on Muhetalu peremees, kelle osavus, kogemused ja teadmised on kõige aluseks, et anda lihale just õige mekk ja oivaline lõhn.

Väikepruulikoda Veldi ja Tütred
Mets ja meri on pruulmeistrile mõlemad hingelähedased, käib ta nii ühest kui teisest saaki toomas ja peab mõlemast väga lugu. Nii ongi Veldi pudelisilte kaunistamas haug ja põder ning õllede nimedki on peaasjalikult kas merest või metsast pärit. Kummast täpselt, ütleb valminud õlu ise ette.

Paadi talu angersäga
Võrumaalt pärit Paadi talus kasvatatud angersäga on müügil nii marineeritult kui ka suitsutatud kujul. Kes kordki on seda haruldast vurrudega kala maitsnud, saab korrapealt angersäga fänniks. Samuti on müügil ka Võrumaa metsadest pärit mesi. Loodame Teile pakkuda head maitseelamust!

Kalamatsi Meierei
Kalamatsi Meierei valmis aastal 2011 ja läks kulinaariaajalukku kui esimene kitsepiima töötlev meierei Eestis. Omatoodetud piima annavad maatõugu piimakitsed ja lehmapiim tuuakse talufarmist, viie minuti kauguselt. Ametlik tunnustus annab kindluse, et tooted on kvaliteetsed. Kalamatsi piimatooteid leiab Eesti parimatest kauplustest ja restoranidest.

Kanguste Pagaritalu
Kodused leivad ja parimad saiatooted – laat pole laat kui saia ei saa!
Heino Korvid
Kohaliku korvipunuja Heino Palmiku käest saab teeline kaasa toreda korvi – saab laadakraami sisse panna, suvel marjule ja sügisel seenele minna. Igati vajalik kaup hooaja alguses!

tasuta