Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Avatud uste päev  Takashi Ikezawa + Jarek Lustych - Rae koolimaja
P 18. august @ 19:00 - 21:00
Rae koolimaja
Ussiaugu tee, Vaskjala
  • Jaga

Avatud uste päev Takashi Ikezawa + Jarek Lustych

Pühapäev, 18. august 2019
19:00 - 21:00 Avatud uste päev Vaskjala Loomeresidentuuris + Takashi Ikezawa ja Jarek Lustychi kunstiobjektide esitlus.

Meie loomeresidentuuri kaks uut kunstnikku on teinud kõvasti tööd ja nüüd kutsume teid osalema nende kunstiobjektide avamisel sellel pühapäeval kell 19:00.

Lisaks sellele saavad külastajad Rae koolimaja läheduses näha varasemalt residentuuris osalenud kunstnike installatsioone ja väliobjekte, Federica Cogliandro & Giulia Lanza (ITA), Shishkin - Hokusai (RUS), Tanel Saar & Art Container (EST), Simon Whetham (GBR), Alexander Kamelhair (USA), Chad Stayrook (USA), Noolegrupp (EST).

Takashi Ikezawa
Takashi alustas oma kunstniku teed vaskplaadi graveerijana ja graafikuna. Ta elab Tokyo äärelinnas ja töötab Tsukuba kunstikeskuse direktorina alates 2013. aastast. Ta oli Fukushima 2011.11.3 ohver ning on sündinud Hiroshima ja Nagasaki aatomipommi mälestuspäevade vahel. Seetõttu on teda saatnud lapsest saati soov inimrahu järele.
Viimastel aastatel on loonud mitmeid väliinstallatsioone, teemadel loodus ja sümbioos. Vaskjala Loomeresidentuuris valmib kunstiteos pealkirjaga “Mõistuse nool”. See töö on inspireeritud Jaapani vibulaskmise sihtmärgist. Traditsiooniline Jaapani vibulaskmise sihtmärk, mis on tema teoses valmistatud söest ja mille keskpunkt on lipuvarras. Vardas olev lipp kordab Jaapani vibulaskmise sihtmärki. See tähistab Emakest Maad ja Isa Taevast ning näib, nagu nool oleks Maale sihitud Isa Taevast.

Jarek Lustych
Jarek on Poola visuaalkunstnik, kes on viimase kahekümne aasta jooksul peamiselt loonud kohaspetsiifilisi teoseid. Kuid keset globaalset ohjeldamatut toodangut on tal piinlik lisada sellele liigsusele uusi objekte. Tema looming uurib tavaliselt olemasolevaid entiteete, jagades nendega autorlust. See olemasolev ei ole lihtsalt taust, vaid saab ka kunstiteose aktiivseks komponendiks. Kunstniku projektide eesmärgiks on nende ainulaadsete omaduste kasutamise kaudu avada keskkonna tajumatud aspekte.
Vaskjala Loomeresidentuuris tegutseb ta mitteinimlike üksuste kuraatorina. Jarek on konstrueerinud instrumendi Pirita jõe hääle esile kutsumiseks, uskudes, et jõgi on oma laulu omamise tõttu õigustega subjekt ja see teadlikkus raskendab selle vastu suunatud vägivalla kasutamist - seega looduse suhtes üldiselt.

Pühapäeval näeme!

Toetajad: Lipuvabrik OÜ, Tanker
Sündmuse asukoht: https://goo.gl/maps/9g1Ea3AoT9BNK2Y28
Koduleht: https://copperleg.rae.ee/

Tasuta