Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Avatud uste päev  Hardy Raub & Markéta Váradiová & Bas Peeters - Rae koolimaja
P 16. veebruar @ 15:30 - 18:00
Rae koolimaja
Ussiaugu tee, Vaskjala
  • Jaga

Avatud uste päev Hardy Raub & Markéta Váradiová & Bas Peeters

Pühapäev, 16. veebruar 2020
15:30 - 18:00 Avatud uste päev Vaskjala Loomeresidentuuris
16:00 Markéta Váradiová & Hardy Raub näitus
16:30 Bas Peeters kohaspetsiifilised valgusobjektid
Hardy Raub & Markéta Váradiová (DEU / CZE)
Hardy Raub Saksamaal elav ja töötav skulptor, kes vahel tegeleb ka joonistamise, fotograafia või tekstiga, selle toores ja autentses vormis.
Tema kolmemõõtmeliste objektide vormikäsitlus on orgaaniline, töötades sageli perforeeringute ja pindadega, mida ta peab piiriks / ühenduseks sise- ja välismaailma vahel.
Kunstniku koduleht: http://tree-art-gallery.de/

Markéta Váradiová on Tšehhi päritolu kunstnik kelle loomingu peamised teemad on ruumi valgus ja sügavus. Teda huvitavad bioloogia, füüsika ja geomeetria ning ta kasutab neid valdkondi suurte teemade allikana, kasutades ära materjalide ja looduslike protsesside omadusi ning nende interaktiivsust.
Tema visuaalne keel on enamasti minimalistlik, kuid vajadusel leiab ta ka võimaluse sellest raamistikust väljumiseks.
Kunstniku koduleht: http://marketavaradiova.cz

Vaskjala Loomeresidentuuris tegelevad kunstnikud projektiga “Nähtamatu valgus”. See projekt on osa saksa / tšehhi kunstnike ühistööst ja seda teemat jätkavad näitused, mis on kavandatud järgmise kahe aasta jooksul kolmes galeriis Brnos, Kamenický Šenovis ja Jihlavas.
Nad tahavad oma residentuuriperioodil jälgida Päikese liikumist taevas ja Kuu faase. Jäädvustades protsessi selle regulaarses rütmis ja uurida valguse immateriaalse oleku tajumist nii mehelikust kui naiselikust printsiibist lähtudes.

P.S.Kuna avatud uste päevaks peavad mõlemad kunstnikud oma tiheda graafiku tõttu olema juba tagasi kodumaal, siis nendega kohtumise võimalus on vaatajatel täpselt nädal aega ennem ametlikku avamist 9 veebruaril 15:30 – 18.00 Rae koolimajas.

Bas Peeters (NLD)
Bas Peeters on Hollandist pärit ruumikujundus ja valguskunstnik, kes loob ruumidele sisu. Ta teeb privaatsete ja avalike ruumide jaoks kohaspetsiifilisi installatsioone ning tema töö paistab silma üllatavate esteetiliste visualisatsioonidega, mis räägivad midagi olulist piirkonna, sotsiaalse konteksti ja selle ajaloo kohta.

Valgus on tema „rätsepatöö“ niit, kõigi materjalide katalüsaator. "Valgusega ehitamine kujutab endast intrigeerivat paradoksi, kehatu elujõulisus versus veetlev sund kohalolekuks." Tema püüd on kujutleda "Genius Loci" (teatud koha kaitsevaimu) valgusega.
Kunstniku arvates peitub teose jõud selle lihtsuses. Minimaalsete ressurssidega loob ta intensiivseid elamusi. Ei mingeid üheselt mõistetavaid sõnumeid, vaid mitmeti tõlgendatavad nägemused, mis äratavad pealtvaatajad unest.

Teda paeluv teema on: Valguse mateeria. Kuidas materialiseerida valgust poolläbipaistvate materjalidega. Vaskjala residentuuri ajal on tal soov saada inspiratsiooni Eesti loodusest ja kultuurist. Vanas puust koolimajas on tõsimeelne vaikne õhkkond. See sobib talle meelepärase eesti mentaliteediga. Sees / väljas, hele / tume. soe / külm on kontrastid, mida kasutada.

Kunstniku koduleht: http://www.baspeeters.nl

Sündmust toetab: Tankeri Pruulikoda

Pühapäeviti näeme!

Sündmuse asukoht: https://goo.gl/maps/6dGAE3mzerP2
Ühistransport: https://goo.gl/maps/yAzkor9kdMgH4eb8A
Koduleht: https://copperleg.rae.ee/