Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Maailmakoristuspäev - Türi vald
L 19. september @ 00:00
Türi vald
Türi
  • Jaga

Maailmakoristuspäev

Üleskutse: Koristame Türi valla maailmakoristuspäeval puhtamaks

Oled Sa kunagi oma kodukohas ringi kõndides mõelnud, kui häirivalt palju prügi maas vedeleb ning küsinud endalt, miks ometi keegi seda ära ei korista? Oled Sa kunagi soovinud aidata oma kodukohta ja sellega ka maailma üleüldisemalt puhtamaks ja paremaks muuta?

Nii tegid näiteks Eestimaa kuulsad inimesed septembri alguses korjates suure hulga suitsukonisid... Vt siit: https://www.postimees.ee/7056171/kultuurisokk-kuulsused-korjasid-tanavatelt-ja-loodusest-15-minutit-suitsukonisid

Kui sina sooviksid ka panustada, siis 19. septembril on selleks suurepärane võimalus.
Nimelt, 19. septembril saab teoks meie planeedi ajaloo suurim, Eestist alguse saanud, kodanikualgatus – maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day, kus miljonid inimesed 180 riigist tulevad ühel ja samal päeval välja selleks, et astuda ühiselt samm puhtama maailma suunas ning seeläbi juhtida tähelepanu globaalsele prügiprobleemile.

Eelmisel aastal võttis maailmakoristuspäevast osa 20 miljonit inimest 180 erinevast riigist. Eestis osales ligi 29 tuhat inimest. Tänu sellele sai Eesti mitte ainult puhtamaks, vaid ka taaskord suuremaks maailmakaardil.

Maailmakoristus toimub üle maailma ka selle aasta 19. septembril.

Eestis soovivad maailmakoristuspäeva eestvedajad tänavu pöörata tähelepanu eelkõige hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile. Kui hoolikalt ringi vaadata, siis leiame prügi mitte ainult loodusest, vaid kõikjalt enda ümber. Need on suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerde, põõsa alla, ukse kõrvale. Hajusalt paikneva väikeprügi ohtlikkus tuleneb selle laialdasest levikust ja koguseliselt on seda kordades rohkem kui suuri prügihunnikuid metsa all. Väikeprügi, mis kord juba loodusesse satub, ei jõua tõenäoliselt kunagi nõuetekohasesse käitlusesse: see jääb loodusesse aastakümneteks või jõuab mõne linnu/looma toidulauale ning siseneb seeläbi toiduahelasse.

Kutsume üles sõpruskondi, perekondi, kooliperet ja töökollektiive ka Türi vallas maailmakoristuspäevaga ühinema, enda ümber prügi märkama ja seda üles korjama!
Oma sõpruskonnad saab maailmakoristuspäevaks registreerida siin: https://www.maailmakoristus.ee/registreerimine/