Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Ringkäik teejuhiga "KOSE EPT HOONED ENNE JA NÜÜD" - Kose-Uuemõisa
L 25. september @ 11:00 - 14:00
Kose-Uuemõisa
Kose-Uuemõisa
  • Jaga

Ringkäik teejuhiga "KOSE EPT HOONED ENNE JA NÜÜD"

MAAL ELAMISE PÄEVAL KUTSUB KOSE-UUEMÕISA KÜLAKESKUS PÕNEVALE RINGREISILE „KOSE-UUEMÕISA EPT HOONED ENNE JA NÜÜD"

Kose-Uuemõisa alevikul on märkimisväärselt pikk ning kirev ajalugu. Esmakordselt on Kose-Uuemõisa mainitud 1340 aastal Nova Curia (uus mõis) nime all ning sellest ajast alates on vahetunud ka mõisaomanikud, kes kõik on kujundanud meie alevikust just selle kauni, ainulaadse ja väärtusliku kodu- kui ka külastuspaiga.

Kui aga sukelduda 20. sajandisse, siis aleviku arengu tipphetkeks võib kindlasti pidada 1958 aastat, mil siin tegutsevat Kose EPT ettevõtet hakkas koordineerima Georg Nikitin. Tänu tema juhtimisele suurenes siinne tootmine, tekkis vajadus värvata uusi töötajaid, kellele oli vaja ehitada korterelamuid või individuaalelamuid. Kose-Uuemõisa arenes neil päevil väga hoogsalt.

Mida täpsemalt toodeti Kose-Uuemõisa tööstuspiirkonnas, Kesk tänava ja ka teistes Kose-Uuemõisa Külakeskuse ümbruses asuvates hoonetes ning millised ettevõtted neis hoonetes tänapäeval tegutsevad - sellest kõigest on Sul võimalus teada saada Maal Elamise Päeval, mis toimub laupäeval, 25. septembril.

Ringkäik algab kell 11:00 endise valitsejamaja platsil (Kesk ja Tiigi tn nurgal).

Teekonnal on meie giidiks auväärne Kuno Nikitin koos poja Timoga.

Peale ringkäiku saab Kose-Uuemõisa Külakeskuses uudistada ka fotonäitust „KOSE EPT“, mis on valminud koostöös Kose Kihelkonna Muuseumiga.

Hommikutundidel on avatud ka „Pannkoogi kohvik“, kus kostitajaks seltsing „Sügisrõõm“.

Põnevaid tegevusi jätkub meil ka lastele!

Olete kõik lahkelt oodatud Maal Elamise Päevale Kose-Uuemõisa, kus teil avaneb ainulaadne võimalus tutvuda Kose-Uuemõisa endise Kose EPT tööstuspiirkonnaga ning praeguste ettevõtete ning nende tegevustega, mis tegutsevad Kose-Uuemõisa Külakeskuse ümbruses olevates hoonetes!

KOSE-UUEMÕISA KÜLAKESKUSE PROGRAMM
11:00-12:30 Ringkäik teejuhiga „Kose EPT hooned enne ja nüüd“
Teejuhiks Kuno Nikitin, kelle isa, Georg Nikitini (1929-2005) juhtimisel hakkas hoogsalt arenema nii ettevõte kui ka Kose-Uuemõisa alevik ning kujunes väärt elukohaks Kose vallas. Ringkäigul meenutame Kose EPT hoovis tegutsenud ettevõtteid, külastame nende asukohti ning samaaegselt saab tutvuda praegu tegutsevate firmadega.
13:00 Fotonäituse „Kose EPT“ avamine Kose-Uuemõisa Külakeskuses. Kose-Uuemõisa Külakeskus koostöös Kose Kihelkonna Muuseumiga.
11:00-14:00 Avatud „Pannkoogi kohvik“. Kostitab seltsing „Sügisrõõm“.

PROGRAMM LASTELE ja NOORTELE
11:00-12:30 Raamat - loovuse inspiratsiooniks. Põnev loovustund isetegutsevatele ja algkooli lastele. Abiks Kose-Uuemõisa Raamatukogu
11:00-12:30 Puutöö töötuba. Oodatud on nii algkooli õpilased kui ka kõik tegusad noored. Juhendab Reinar Tõruke
11:00-12:30 Orienteerumismäng Kose-Uuemõisas

Samal päeval avab uksed ka Kosejõe Käsitöökool (Kosejõe tn 9D/2), et tutvustada kooli tegevusi, saab uudistada töökoda ning tutvuda õppimisvõimalustega.
Käsitöökooli eesmärgiks on luua täiskasvanutele ja noortele võimalused mitmekülgseks arenguks tuginedes eesti rahvakultuurile.

Põnev!

p.s. Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis vajalikke muudatusi.