Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

RAHVAMAJADEPÄEV KOSE-UUEMÕISA KÜLAKESKUSES - Kose-Uuemõisa Külakeskus
L 23. oktoober @ 18:30
Kose-Uuemõisa Külakeskus
Kesk 15, Kose
  • Jaga

RAHVAMAJADEPÄEV KOSE-UUEMÕISA KÜLAKESKUSES

Laupäeval, 23.oktoobril algusega kell 18.30 oled oodatud Kose-Uuemõisa Külakeskusesse, et tähistada üheskoos üle-eestilist Rahvamajade Päeva pealkirjaga "Keel. Kultuur. Kogukond".
Aasta tagasi Rahvamajadepäeval kostitasid Kose-Uuemõisa Külakeskuses Kuivajõe meeskoori laulvad „MEHED KÖÖGIS“ alevikurahvast kodukootud pannkookide ja moosiga, valiti „Aleviku mahedaim moos“.

Käesoleval aastal saab nautida külakeskuses tegutsevate taidluskollektiivide (Kuivajõe meeskoor, naiskoor Meelika, Kuivajõe naisrühm, memmederühm Murueided ja segarahvatantsurühm Kapak) ühiskontserti, mis on põimitud kauni sõnamängu ja luulega.
Õhtu lõpetab esmakordselt peaesinejana lavale astuv aleviku Pilliklubi!

Külla tuleb "NN Bänd" naaberkülast, et õhtule veelgi vürtsi lisada. Sõbrad on meile alati teretulnud! Tule Sinagi!

Õhtu jooksul valime ka välja maitsvaima suupiste „MEIE AMPS 2021“. Oodatud on nii soolased kui ka magusad kodukootud suupisted – võileivad, küpsetised jm. Tule kandikuga, et jagada ka sõbraga, kattes niiviisi ühise laua.

Külakeskus ongi olnud see armas koht kogukonnale, kus päevast päeva ja aastast aastasse ühiselt koos käia ja koostegemisi nautida, säilitades sellega meie keelt ja kultuuri.

Üritusel osalemiseks saada e-kiri: kukulakeskus@kose.ee (va keskuse taidlejad!).

NB! Kui mängid pilli ja sooviksid Pilliklubis kaasa lüüa, anna meile märku e-posti aadressil: kukulakeskus@kose.ee! Kõik on oodatud! Koos on vahvam ja uhkem!

Rahvamajadepäeva eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust rahvamajade vajalikkusest ja olulisusest, tagada kultuuri ja rahvusliku identiteedi hoidmine ja luua eeldused rahvamajade arenguks. Koos tegutsedes aitame säilitada kultuurist osasaamise ning kultuuriloome võimalusi kogu Eestis, omavalitsuste rahvamajades ning soodustada kultuurielu järjepidevust ja arengut.

Rahvamaja on kogukonna mõistes üks olulisemaid kohti, kus inimesed kokku saavad. Tegeletakse erinevate huvidega - seeläbi hoitakse elavana ja arendatakse edasi kohalikku kultuurielu. Rahvamajas saab kohaliku kultuuri arendamise kaudu kohalik omavalitsus täita ühte tähtsamat ülesannet - kasvatada kodukohatunnet, kaitsta ja arendada kohalikku identiteeti.

Rahvamajas on kõigil võimalus end loominguliselt väljendada, kunstiliselt teostada, oma loomingut teistega jagada. Ühised huvid ja eesmärgid seovad erinevates eluvaldkondades leiba teenivad inimesed ühtseks loominguliseks kollektiiviks. Vahetatakse ideid ja energiaid ning sünnivad uued paikkondlikud vaimse kultuuri väärtused.