Rein Mägara näitus "Portreed ja mered akvarellidel" - Viimsi Huvikeskus
L 15. jaanuar @ 10:00 - 28. veebruar @ 11:00
Viimsi Huvikeskus
Nelgi tee 1, Viimsi vald
  • Jaga

Rein Mägara näitus "Portreed ja mered akvarellidel"

17. jaanuaril avame Viimsi Huvikeskuses Rein Mägara näituse „Portreed ja mered akvarellidel.“
Rein Mägar on sündinud Jõgevamaal Laiusel 1943. aastal. Kunstihariduse omandas Tartu Kunstikoolis, Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis ja vahetusüliõpilasena Leipzigi Graafika ja Raamatukunsti Kõrgemas Koolis. Järgnesid tööaastad kirjastustes Valgus, Eesti Raamat ja Bit, kuid on tegutsenud ka kunstikaugemal alal – tõlk-autojuhina Erastamisagentuuris. Kunstilise toimetaja töö kõrval kirjastustes on kujundanud arvukalt plakateid ja raamatuid. Kunstnike Liidu liige alates 1977 ja Eesti Akvarellistide Ühenduse liige 1998. EAÜ liikmena on Mägar osalenud arvukatel näitustel nii Eestis kui välismaal, lisaks paarkümmend isiknäitust.
Süvenenult hakkas Rein Mägar akvarelliga tegelema 1996. aastal ning peab akvarellmaali õrnaks ja võluvaks. Akvarell on tema suureks igatsuseks olnud juba kooliajast peale. Mägar on maalinud loodust, metsa ja merd, aga viimastel aastatel on talle hakanud hoopis suuremat huvi pakkuma inimeste kujutamine. Avatav näitus koosnebki portreedest ja loodusmaalidest.

„Portree on paljude uute avastuste tee, iga inimese nägu on väärt paksu raamatu kirjutamist, maalides tuleb püüda kõik see nähtavaks teha. On tõeline hasart ja väljakutse selles, kuidas on võimalik ühe väikese pintslitõmbe või õrna värvitooniga kujutada meeleolu või anda sellele hoopis uus varjund“, avab oma maalitehnika saladusi Mägar ning lisab: „ püüdlen üheaegselt nii tõese kui ilusa poole, kusjuures realism mängib valguse, värvi ja tekstuuri kõrval siiski teist viiulit. Eelistan märgilise tähendusega elementide allutamist intuitiivsele tõlgendusele.“
Oma maalilaadi kirjeldamisel peab kunstnik kõige sobivamaks väljendiks realistlik impressionism.

Näitus jääb avatuks kuni 28. veebruarini 2022.