Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Emakeelepäev: külas filoloogiadoktor Reet Kasik - Eesti Rahva Muuseum / Estonian National Museum
K 14. märts @ 15:30 - 17:00
Eesti Rahva Muuseum / Estonian National Museum
J. Kuperjanovi 9, Tartu
  • Jaga

Emakeelepäev: külas filoloogiadoktor Reet Kasik

Emakeelepäeval on Eesti Rahva Muuseumis külas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna vastne laureaat filoloogiadoktor Reet Kasik, kes peab teatrisaalis (B-sissepääs) ettekande teemal „Eesti kirjakeele 100 aastat“. Raamatunäitusel saab tutvuda valikuga Reet Kasiku trükis ilmunud töödest.

Emakeelepäeva muusikalise sissejuhatuse teeb tänavuse Klassikatähe tiitli eest võistlev viiuldaja Linda-Anette Verte. Ettekandele tulevad Lepo Sumera „Kaks pala“, Rasmus Puuri „Kevade“ ja „Sügise“ ning Ester Mägi „Kadents ja teema“. Wiedemanni keeleuhinna lugu tutvustab sama auhinna laureaat aastast 2013 keeleteadlane Valve-Liivi Kingisepp.

***
Valitsus otsustas 2018. aastal määrata Wiedemanni keeleauhinna Reet Kasikule kui pühendunud õppejõule ja õpetlasele sõnamoodustuse uurimise, tekstianalüüsi uurimissuuna väljaarendamise ning uute keeleteadlaste harimise ja innustamise eest.

Reet Kasik on Tartu Ülikooli pikaajaline õppejõud ning töötanud ka Oulu, Turu ja Helsingi ülikoolis. Ta on üllitanud üle saja teadusliku publikatsiooni ja arvukalt populaarteaduslikke kirjutisi. Tema peamised uurimisvaldkonnad on eesti keele sõnamoodustus, lingvistiline tekstianalüüs, kirjakeele allkeeled ning eesti keele uurimislugu.

Wiedemanni keeleauhind määratakse igal aastal ühele isikule väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel. Möödunud aastal pälvis selle kõrge tunnustuse kohanimeuurija Marja Kallasmaa, kes emakeelepäeval tutvustas ERMis aasta keeleteoks valitud „Eesti kohanimeraamatut“.