Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Tänavakunsti klubi - Kiisa Noortekeskus
K 3. mai @ 16:30
Kiisa Noortekeskus
Kurtna tee 8, Kiisa
  • Jaga

Tänavakunsti klubi

Tänavakunsti klubi alustab 05.10 kell 16.30-18.00 igal kolmapäeval!

Kord nädalas toimuv (1,5h) huvitegevus ring, mille põhivaldkond on tänavakunst, kuid teeme lisaks ka muid kunstialaseid tegevusi. Kuna keskendume tänavakunstile, siis peamised tegevused on seotud sellega. Räägime tänavakunsti ajaloost ja algupärast ning sellest, miks see kunstiliik tekkis ning miks just tänavatel joonistama hakati ning kas sellest, millised võimalused on legaalseks tänavakunstiks Eestis. Kindlasti arutame, miks ei tohiks kõikidele seintele sodida ja mis on üldse sodimise ja kunsti vahe. Võtame läbi kõik tänavakunsti liigid – tag’imine, pommimine, piece’d, muralism, stencil kunst jne.

Tänavakunsti klubi toimub Kiisa noortekeskuses.

Ettevalmistavad tegevused siseruumides ja praktilised tööd värvidega õues. Õpetaja annab noortele eelnevalt teada, kus on plaanis tundi läbi viia, et osaks arvestada ilma ja riietusega.

Juhendaja: Kevin Poll

ÕPIVÄLJUNDID:

1) Noor teab, mis on tänavakunst, selle alaliigid ning oskab iseseisvalt kavandada ja teostada erinevaid tänavakunstivorme nii paberile, riidest kotile, t-särgile kui seinale.

2) Noor oskab projetseerida paberil olevaid kavandeid seinale. Oskab mõõta, visuaalselt planeerida oma tööd.

3) Noor oskab valmistada (digitaalselt joonistada, lõigata, kleepida) iseseisvalt erimõõdus mitmekihilisi šabloone ning neid terviklikuks tööks siduda.

4) Noor tunneb värvispektrit – vastandvärvid, sobituvad värvid, üleminekud, valgused ja varjud.

5) Noor oskab kasutada erinevaid värve – akrüülvärvid, vesivärvid, potivärvid, aerosoolvärvid – ning erinevaid tehnikaid – pintslitega värvimine, pliiatsitega, svammidega, aerosoolidega.

6) Noor oskab luua tänavapilti installatsioone kasutades selleks plastiktopse, penoplasti, õues leiduvad taaskasutatavaid materjale.

7) Noor omandab sotsiaalseid oskuseid suheldes ringi kaaslaste ja juhendajaga ning luues koos suuremaid ühistöid.

8) Noor oskab kasutada taaskasutatavaid materjale oma taieste loomiseks.

9) Noor oskab 2d ja 3d mõõtmelisi töid visandada ning teostada neid erinevatele pindadele eri mõõtudes.

10) Noor on loovam ning iseseisvam. Mõtleb ja visandab oma töid nullist ja teostab need siis lõplikule pinnale.

11) Noor teostab huvitegevusringi lõpus iseseisva loovtöö (võime siduda ka kooli loovtööga kui see võimalus koostöös kooliga on olemas).

Klubis osalemise tasu on 15€ kuus. Hind sisaldab materjale ja kaitsevahendeid. Pere teisele ja igale järgmisele alaealisele lapsele kehtib vanema avalduse alusel huviringi tasu soodustus 50%. Tunde ei toiumu riiklikel koolivaheaegadel.

Ringi registreerimine https://sakuvallanoortekeskus.ee/et/kiisa/tavanakunst