Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Koolitus "Kestlik mõtteviis aknalauaaianduses - kodus kasvanud toit" - Türi Aianduse ja Mesinduse Selts
K 27. märts @ 14:30
Türi Aianduse ja Mesinduse Selts
Viljandi 14, Türi
  • Jaga

Koolitus "Kestlik mõtteviis aknalauaaianduses - kodus kasvanud toit"

27. märtsil 2019
Kestlik mõtteviis aknalauaaianduses - kodus kasvanud toit
Ühisprojekt „Kogukondlik ja kestlik Lõuna-Järvamaa“
Türil Aiandus- ja Mesindusseltsi ruumides – Türi, Viljandi 14

PÄEVAKAVA
14.30-18.30 koolitus on koos praktilise osaga (idandamine)
Koolitus sisaldab kohvipausi.

Koolituse osalustasu on 5 eurot. (Sisaldab kohvipausi, seemne stardipakki ja erinevate toodete degusteerimist).
Eelregistreerimine: aili.avi76@gmail.com või tel 53957115 (sõnumisse nimi, asutus, kontakttelefon ja meiliaadress). Võimalik lisanduda ka samal päeval.

Kursuse teemad:
• Miks idandada ja võrseid kasvatada? Kohalik, hooajaline, tervislik
• Ülevaade idandamisest
• Ülevaade võrsete kasvatamisest
• Külvamine kõik koos
• Võrsete/idude maitsmine

Kas su keha tunneb väsimust või käivad neelud värske rohelise järgi, kuigi väljas on alles hanged? Kas soovid enda ja oma pere toidulauda muuta tervislikumaks? Kas tahaksid endale toitu kasvatada, kuigi sul pole aeda või aastaaeg on täiesti vale? Tahad süüa idusid, vürtsitada oma toitu roheliste ürtidega, teha rohelisi smuutisid või teha toitainetest pungil salateid?

Me pakume võimalust õppida lihtsa vaevaga kasvatama endale supertoiduks võrseid, minisalateid ja idusid. Seda on võimalik teha iga kodu aknalaual. Võrsed ja idud on mikrotoitainetest, lõhnadest ja maitsetest pungil väikesed taimed, mille kasutamisel on väga palju võimalusi. Räägime ja proovime järgi, kuidas kodustes tingimustes on kõige lihtsam idandada erinevaid idusid - mungoast ja lutsernist, rukola ja tatrani. Külvame ja maitseme ka erinevaid võrseid - rediseid, nisu, herneid, brokolit, kapsalisi jne.

Kursuselt lahkudes saad kaasa karbikesed enda külvatud võrsetega ja kaasa ka stardikomplekti idandamiseks ja võrsete kasvatamiseks sobilikke seemneid.

Kursust viivad läbi Merili Simmer ja Liina Järviste, kes on mitmeid aastaid kasvatanud mahedalt idusid ja võrseid Eesti tipprestoranidele.

Juhendajatest:
Merili Simmer
„Olen aiandusega kokku puutunud juba lapsest saati, suurem huvi ise midagi kasvatada tekkis kümmekond aastat tagasi. Aastal 2010 sain teadlikuks permakultuurist ja järgneval aastal läbisin mitmeid permakultuuri disaini koolitusi. Alates 2012. aastast oleme Liina Järvistega ettevõttes Otse Aiast tegelenud salatite, võrsete ja idude tootmisega. Vahepeal käisin kaks aastat Austraalias ja Uus-Meremaal permakultuuri kohtades ja ökokülades lisateadmisi kogumas. Viimased kolm aastat olen permakultuuri ja aianduse teemadel õpetanud ka Gaia Akadeemias. 2018. aastal käisin end täiendamas Ridgedales - põhjamaade edukaimas permakultuuri talus efektiivse aianduse koolitusel. Minu kireks on põlisseemned ja nende hoidmine ning toitainerikka toidu ja viljaka mulla kasvatamine.“

Liina Järviste
„Aiandushuvi tekkis mul tosinkond aastat tagasi seoses sooviga süüa puhast ja maitsvat toitu. Huvi ökokogukondade vastu tõi mu ellu ka permakultuuri ning võimaluse õppida permakultuuri erinevatel kursustel. Minu jaoks on toit ning selle kasvatamine üks osa võimalusest hoolitseda, nii inimeste kui ka planeedi tervise eest. Oleme koos Meriliga kasvatanud idusid, võrseid ning köögivilja erinevatele klientidele, sh Eesti tipprestoranidele ettevõttes Otse Aiast. Hetkel on meie peamine fookus ökokogukonna Väike Jalajälg arendamine ja kogukonnakaaslastele toidu kasvatamine.“

5€