LÜKKUB EDASI!!! Hüvasti, NSVL - Rae Kultuurikeskus
P 29. märts @ 14:00 - 16:00
Rae Kultuurikeskus
Aruküla tee 9, Jüri alevik
  • Jaga

LÜKKUB EDASI!!! Hüvasti, NSVL

Johannes sünnib eriskummalisse ingerisoome perre. Kui tema ema otsustab Soome tööle minna, jääb poiss Sillamäele vanavanemate kasvatada.
Johannesel tuleb hakata üksinda elu tōsiasju avastama. Ta armub kōrvuni kooliõde Verasse, kakleb, riskib, saab karistada… ja taustal laguneb kurjuse impeerium, mida peeti igaveseks.
Aga Leninid langevad, peale tungivad värvilised barbid ja reklaamid, taanduvad krokodill geenad ja tossavad moskvitšid… ja uksed läände lüüakse valla!
Lauri Randla komöödia “Hüvasti, NSVL” on film Tarkkinenide pere värvikast elust Eestis nõukaaja viimastel aastatel.
1981. aastal Tartus sündinud ingeri-soomlane Lauri Randla on teinud varem seitse lühifilmi, millest viimane “Mausoleum” (2016) on rahvusvahelistel festivalidel võitnud üle 10 auhinna, muude hulgas ka Toronto Shorts’il parima võõrkeelse lühifilmi auhinna. Randla on lõpetanud 2015 aastal Aalto filmikooli filmirežissöörina. “Hüvasti, NSVL” on tema esimene täispikk mängufilm.

Režissöör: Lauri Randla
Osades: Ülle Kaljuste, Tõnu Oja, Pääru Oja, Jekaterina Novosjolova, Sten Karpov, Anne Reemann, Piret Krumm, Niklas Kouzmitchev, Nika Savolainen, Elene Baratašvili, Dima Bespalov, Viktor Lanberg, Enrico Oja

4/5€