Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Kostivere Mõisa Filmiklubi "Eesti matus" - Kostivere Kultuurimõis
R 11. juuni @ 11:00 - 12:30
Kostivere Kultuurimõis
Mõisa Tee 2, Jõelähtme vald
  • Jaga

Kostivere Mõisa Filmiklubi "Eesti matus"

Andrus Kivirähki samanimelisel menunäidendil põhinev mängufilm „Eesti matus“ on ootamatutest olukordadest ja koomilistest karakteritest tulvil komöödia. Naerutavate ja samas ka mõtlemapanevate sündmuste keerises, lähevad lootusetult segi pulmad ja peied ning põrkub eestlaste rahvuskonservatiivne maailmavaade liberaalsete euroopalike väärtustega.

Keset kõige kibedamat tööaega sureb väärikas eas Andres, üksikuks jäänud taluperemees, kes viimse hingetõmbeni on eestlase kombel jäägitult tööd rabanud. Kui keegi sureb, tuleb ta väärikalt ära saata. Sestap sõidab kokku kirev ja koomiline seltskond sugulasi ja tuttavaid.

Kurb sündmus kisub peiede käigus vägisi koomiliste juhtumuste ja sõneluste jadaks, kus selgub, kelle esivanemad enim kannatanud, kes kõige õigem eestlane, kas parem maa- või linnainimene, kes kelle naise üle lõi. Õhku kerkivad eestlastele ürgomased vaidlused võtavad sündmuste arenedes lausa hüperboolseid mõõtmeid ja lõpuks tuleb veel noorem generatsioon ka paari panna… „kuningas on surnud, elagu kuningas“ ehk elu läheb edasi ja matustest pulmadeni on väike samm.

Režissööriks on Rene Vilbre, filmis teevad kaasa armastatud näitlejad : Jan Uuspõld, Merle Palmiste, Tambet Tuisk, Peeter Oja, Hilje Murel, Ago Anderson, Anna Sergejeva, Sandra Ashilevi ja Markus Habakukk

Kategooria: Mängufilm | Žanr: Komöödia
Režissöör: Rene Vilbre. Stsenarist: Ott Kilusk. Tootja: HeaFilm
Kestus 90 min. Kinodes alates 04.06.2021

Kinopilet 5€