Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

kooli- ja harrastusteatrite juhendajate koolitus - Nooruse Maja
L 30. oktoober @ 11:00 - 18:15
Nooruse Maja
Roheline 1b, Pärnu
  • Jaga

kooli- ja harrastusteatrite juhendajate koolitus

30. oktoobril 11:00-18:15 Pärnu Nooruse Majas

PROGRAMM
Anne-Liis Poll „Häälemängud“
Anne-Liis Polli loodud originaalne meetod hääletehnika ja improvisatsioonioskuste arendamiseks;
-meetod, mille aluseks on eesti keele häälikud;
-meetod, mis julgustab otsima ja leidma oma häält, looma oma lugusid ja laule;
-meetod, mis ei ole piiratud ühegi vokaalžanriga;
-mäng, kuhu Anne-Liis Poll kutsub kõiki kaasa häälega improviseerima ehk häikima
Anne-Liis Poll (PhD) on Eesti Muusika -ja Teatriakadeemia professor. Käesoleval ajal õpetab ta hääleimprovisatsiooni EMTA-s, EMTA lavakunstikoolis ja ka Eesti Kunstiakadeemias. Ta on Leedu Muusikaakadeemia külalisprofessor. Oma hääle ja loovuse koostreenimise meetodit “Häälemängud” on ta tutvustanud paljudes välismaa kõrgkoolides. Poll on hääleimprovisaator ehk häikija, kes esineb koos mitmete ansamblitega. Antud hetkel on tema peamisteks koostöö partneriteks improvisaatorid Anto Pett (klaver) ja Vlady Bystrov (erinevad puhkpillid, elektroonika). Ta on ka improvisatsioonilise muusika ansambli ImproVoc looja, juhendaja ja häikija.

Tanel Saar „Lavavõitlus“
Töötoas saab esmased teadmised ilma relvata lavalise võitluse kohta. Milliste turvareeglitega peab arvestama. Milliseid teatri väljendusvahendeid kasutades võitlus üles ehitatakse. Õpime lihtsamad löögid ja sammud ning asetame ka kohe koreograafiasse. Õpitoa lõpus suudavad kõik osalised lihtsat võitluse koreograafiat esitada. Eesmärk on, et kõik osalejad suudaksid pärast iseseisvalt juba lihtsamaid võitlusi lavale seada.
Tanel Saar on VAT teatri näitleja ja lavastaja. Ta on lõpetanud EMTA Lavakunstikooli füüsilise teatri magistrantuuri. Loonud koreograafiad ja lavavõitluse stseene mitmetele lavastustele üle Eesti, filmidele, muusikavideotele jms. On juhendanud lavavõitlust nii Eesti kõrgkoolides kui ka Lavavõitluse Liidu koolitustel.

Karolin Tamm “Valgusest kooli- ja harrastusteatri kontekstis”
Koolituse käigus räägime, mis on valguskujunduse eesmärgid ning kuidas eri valgussuundi ning toone kasutades toetada laval toimuvat. Kaardistame koolides olemasolevad valgustehnilised seadmed ning arutame, mida on võimalik olemasolevate vahenditega teha.
Karolin Tamm on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia valguskujunduse eriala. Tegutseb vabakutselise valguskujundajana teatri ja tantsu valdkonnas ning loob valgusinstallatsioone nii sise- kui linnaruumidesse.

Heili Lindepuu “Kaasaegsed liikumisdistsipliinid teatris”
Fookuses on liikumiskvaliteedid, mida sobivad kõigile olenemata varasemast tantsukogemusest. Kehasõbralikkus ja improvisatsioonirõõm annavad võimaluse leida nn enda liikumine. Olemasoleva koreograafia õpetamise nipid kiiremaks meeledjäämiseks.
Heili Lindepuu on koreograaf-lavastaja, kaasaegse ja loovtantsu õpetaja ning produtsent. Loonud tantsulavastusi ja koreograafiaid nii sõna- kui muusikalavastustele. Igapäevaselt töötab produtsendina ja koolituste korraldajana.

OSAVÕTUTASU
70€
Sisaldab lisaks koolitusele kohvipause ja lõunasööki. Vajadusel väljastame arve.

Lisaks Pärnule toimub koolitus ka 10.oktoobril Sakus, 31.oktoobril Tartus

INFO JA REGISTREERIMINE
Heili Lindepuu
etenduskunstide.koolituskeskus@gmail.com
Ilieh MTÜ, juhataja-produtsent

70€