Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Kino " Kupee nr.6 - Kiisa saal(Saku Valla Kultuurikeskus)
L 15. jaanuar @ 16:00 - 17:50
Kiisa saal(Saku Valla Kultuurikeskus)
Kurtna tee 8
  • Jaga

Kino " Kupee nr.6

Romantiline dramöödia

Film pälvis 2021. aasta Cannes’i filmifestivalil Grand Prix’, viib vaataja südamlikule teekonnale läbi trööstitu talvise 90ndate Venemaa.
Soome kandidaat mitteingliskeelse filmi Oscarile. Euroopa Filmiakadeemia parima filmi, parima naispeaosalise (Seidi Haarla) ja parima meespeaosalise (Juri Borissov) nominent.
Ees ootab „Voyage, Voyage“ – mõistlikult tujutõstev ja südantsoojendav rongireis Moskvast Murmanskisse. Uje ja unistav soome arheoloogia-tudeng Laura soetas piletid, et minna reisile koos talle kalli venelannast sõbranna Irinaga, kuid paraku maandub ta väikesesse kupeesse üksi. Nii on ta sunnitud jagama pikka, 1487-kilomeetrist teekonda vulgaarse viinajooja ja väsimatult lobiseva jutuvestja Ljohhaga. Mees on teel tagasi tööle ühte Arktika kaevandusse ja Laura loodab, et saab näha haruldasi nõiduslikke kaljujooniseid. Tegelikult igatsevad mõlemad rongis kokku juhtunud võõrad hoopis üht siirast ja osavõtlikku kallistust.

Tundevaba romantiline dramöödia aitas soome mehaanikul Juho Kuosmanenil tõusta Un Certain Regardil auhinnatud filmist „Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus“ väärika grand prix’ni Cannes'i festivali põhivõistlusprogrammis, sellele järgnes vältimatu tunnustus Euroopa Filmiakadeemialt.
Kahjuks ei võetud ühtki osa filmist üles Eestis, kuid stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman („Teesklejad“) panustasid märkimisväärsel hulgal oma elutarkust, huumorit ja vaimukust, et filmis jaguks nostalgiat ning see oleks detailideni viimistletult autentne. Kolm korda filmis kõlav kultuslaul „Voyage Voyage“, mida esitab Desireless, viib meid tagasi 1990ndatesse, mil armastus oli puhas, lihtne ja mitte nii ebatavaline.

Piletid 4€/ 5€ müügil enne seansi algust kohapeal, arveldamine sularahas.

Pilet 4€/5€