Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Videvikumuusika trompetiga - Jõelähtme Maarja kirik
L 24. september @ 20:00 - 22:00
Jõelähtme Maarja kirik
Kivisilla tee 2, Jõelähtme
  • Jaga

Videvikumuusika trompetiga

Trompetistid Jõelähtme kiriku oreli ootuses – Samuel Jalakas, Villem Süvari, Kaimo Klement, Indrek Koff, Sander Koff ja Paul Koff.
20 aastat on Jõelähtme orel vaikinud, kuid selle aja jooksul on kirikus sageli kõlanud trompetid. Kõik sel perioodil musitseerinud kuus trompetisti mängivad kontserdil üheskoos, et juhtida omalt poolt tähelepanu Jõelähtme kiriku orelile ja paluda heade inimeste toetust selle taastamiseks.
Samuel Jalakas on aastaid mänginud koos oma pereansambliga jõuluöösel Jõelähtme kirikus. Samuel on saanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ning töötab orkestrandi ja trompetiõpetajana. Samuel on hinnatud kirikumuusik, kelle trompet on koos oreliga kõlanud väga paljudes kirikutes.
Villem Süvari on Jõelähtme koguduse liige, kelle trompetihelid on kirikus kõlanud viimasel kaheksal aastal jõuluõhtu teenistustel. Aastast 2020 õpib Villem trompetimängu Austrias Grazi Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis, kuid kogu õpingutest ja esinemistest vaba aja veedab ta jätkuvalt oma Jõelähtme vallas asuvas kodus.
Kaimo Klement võttis trompeti taas kätte aastaid tagasi just Jõelähtme kirikus ja enam ta seda käest pole pannud. Siis saatis ta koraale kirikus, nüüd musitseerib ta aastaid Kose pasunakooris ja Mustamäe kirikus.
Trio KoffKoffKoff tekkis seitsme aasta eest, kui Paul ja Sander alustasid Vanalinna Hariduskolleegiumis oma okkalist, kuid eredate rõõmudega palistatud muusikuteed. Nüüdseks on poisid pilli mänginud täpselt poole oma elust ja isa Indreku suureks rõõmuks on nad vahel nõus temagi kampa võtma. Jõelähtme kirikust on aga viimaste aastatega saanud Koffide vahmiili kodukirik.
Oreli taastamist saab toetada kontserdil ja lisaks:
Pangaülekandega
Saaja: Jõelähtme Kirikumõisa Sihtasutus
Arvelduskonto number: EE907700771007276357
LHV pank BIC/SWIFT: LHVBEE22
Selgitus: Orelivile
Annetustelefon: Helistades annetustelefonile 9000077 toetate 15 euroga oreli taastamist. Kuulake palun kõlav sõnum lõpuni, et annetus laekuks.
Kiire annetus 20 eurot Maksekeskuse lingi kaudu
https://payment.maksekeskus.ee/pay/1/link.html...
PayPali konto: joelahtme@kirikumoisa.eu
Jõelähtme Kirikumõisa Sihtasutus on tulumaksusoodustustega ühingute nimekirjas ja eraisikud saavad annetatud summadelt tulumaksu tagasi (tagastuseks lisage ülekandele ka oma isikukood). Annetamine on seaduses sätestatud piirides maksuvaba ka ettevõtetele ja organisatsioonidele.

15 eurot