Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Vesper - Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester - Kambja kirik
N 11. juuli @ 19:30 - 20:50
Kambja kirik
Kambja
  • Jaga

Vesper - Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester

Kavas:
Ester Mägi „Vesper“
Kaija Saariaho „Terra memoria“
Erkki-Sven Tüür „Deep Dark Shine“
Arvo Pärt „Greater Antiphons“
Heino Eller „Kodumaine viis“

„Suvised kontserdid EESTIMAA VÄIKESTES KIRIKUTES on minu jaoks ühed kõige oodatumad sündmused. On eriline rõõm seda jagada Tallinna Kammerorkestriga, kellega viimased viis aastat oleme kogenud palju kauneid ühiseid ülesastumisi. Siiras tänu suurepärastele muusikutele ja lahkele publikule.“ Tõnu Kaljuste

Augustis lõpeb Tõnu Kaljuste järjekordne kunstilise juhi ja peadirigendi periood Tallinna Kammerorkestris. Selle erakordselt viljaka koostöö auks toimuvad juulis ja augustis kontserdid Eestimaa suurepärase akustikaga maakirikutes ning suve lõpus esinetakse sama kavaga Stockholmis Baltic Sea Festivalil, kus käivad inspiratsiooni kogumas muusikasõbrad ja arvamusliidrid üle kogu Põhjamaade.

Kontsertide muusikavalikus on aukohal Ester Mägi, Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Heino Elleri tuntud teosed. Lisaks esitame juulikuu kontsertidel soome helilooja Kaija Saariaho ning augustikuu kontsertidel Mozarti ja Haydni kaasaegse naishelilooja Marianna Martineze loomingut.

Kontserdid toimuvad:
11. juulil kell 19.30 Kambja Martini kirikus
12. juulil kell 19.30 Tori kirikus – Eesti Sõjameeste mälestuskirikus
13. augustil kell 19.30 Otepää Maarja kirikus
14. augustil kell 19.30 Põltsamaa Niguliste kirikus
15. augustil kell 19.30 Hageri Lambertuse kirikus

Tallinna Kammerorkester on asutatud 1993. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, nad on äratanud tähelepanu kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. 2014. aastal oli orkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.

20 € / 15 €