Üritus on lõppenud. Vaata teisi üritusi

Avatud talude päev 2024 Wile Farmis - Poaka küla
L 20. juuli @ 10:00 - 21. juuli @ 17:00
Poaka küla
Poaka
  • Jaga

Avatud talude päev 2024 Wile Farmis

Wile farm on talu, mis asub keset Järvamaa metsasid. Kasvatame siin 11.aastat Lõuna-Ameerikast pärit villaloomi alpakasid. Meie eesmärgiks on alpakade aretamine ja müük ning alpakavillast toodete (lõnga, kudumite, tekkide) valmistamine.

Et tutvustada alpakasid, rääkida nende igapäevaelust, meie farmi tegemistest ja maal elamisest, avame juba 8.korda avatud talude päeval Wile Farmi väravad. Ootame teid külla kahel päeval, 20. ja 21.juulil kell 10.00-17.00.

ALPAKADE karjamaade äärde toimuvad (alates 10.30 kuni 17.00ni igal täis- ja pooltunnil) informatiivsed jalutuskäigud pererahva juhendamisel (eesti keeles). Ringkäik on tasuline ja maksab 5€ inimese kohta, perepilet 15€ (2 suurt ja 3 väikest). Näed, kuidas alpakad farmi karjamaadel elavad ja saad nendest imetoredatest karjaloomadest teada palju huvitavat.
VILLAKÜÜNIS saab tutvuda alpakavilla töötlemiseks vajalike vahenditega (erinevad kraasid, kedervars, vokk, alpakade pügamise laud, villapuhastusmasin). Saadaval on alpakavillane lõng, kudumid, tekid ja suveniirid.

Meie taluõuele sätivad ennast valmis head sõbrad ja tuttavad, kellelt saab soetada käsitööd, mett ja käsitööveine:
KÄSITÖÖMEISTER IMBI KARU paneb nii vaatamiseks kui ostmiseks välja imelised roositud kindad ja taimedega värvitud lambavillased kudumid. http://www.tyrikasitootuba.ee/
Saab näha EHTEKUNSTNIK ANNE REINBERGi ehteloomingut, tutvuda ehete valmistamise protsessiga ja üht-teist ka ehk ise teha proovida.
Wile farmist kiviviske kaugusel asub talu, kus juba mitmendat põlve mesilindusid peetakse. MEEKOJA valikust leiad naturaalse mee, kreemja mee ja isuäratavad segumeed – valikus on astelpaju, sidruni-ingveri, jõhvika, mustika, taruvaigu, karusmarja ja ebaküdoonia maitselist mett.
ULGE TALU on kohal imeliste KÄSITÖÖVEINIDEGA. Veinid kannavad põnevaid nimesid, nagu näiteks „Sebra“ ja „Dilemma“. Tasub järgi proovida, kuidas nad maitsevad. http://www.ulgetalu.ee/

Loomingulist tegevust saab harrastada KASSIARU KERAAMIKA telgis. Tule kaunista keraamilisi kujusid – rinnanõelu, külmkapimagneteid. Võid värvida päris omaenda alpakakuju. Töötoa hind 3€. https://www.facebook.com/KassiaruKeraamika/
Pühapäeval pakub JÕEÄÄRE TALU rahvas hoole ja armastusega kasvatatud aiasaadusi.
Kõhutäidet ja janukustutust pakub TANKSEMÄE SAFFER. https://www.facebook.com/tanksemasaffer/

Kõik koduloomad jäta palun koju ja alpakadele ära toitu too. Arvesta palun ka sellega, et meie talu juurde toob kruusatee ja auto saab tolmuseks.

Rõõmsa kohtumiseni Wile Farmis!

5 eurot