
Pärnu FotoFest on Pärnu Linnagalerii poolt üheksa aastat tagasi ellu kutsutud iga-aastane festival, mis keskendub fotokunsti mitmekesistele vormidele ja tähendustele.
Näituste toimumiskohad: Nooruse Maja, Pärnu Keskraamatukogu, Endla Teatrigalerii, Pärnu Muuseum, Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Vabaduse park
Sel aastal kannab festival pealkirja „Ajatu”.
Ajatut võib tõlgendada kui igavikku ehk seisundit, mis ei allu lineaarsele ajakäsitlusele. Kõik hetked on paratamatult mööduvad, kuid foto suudab muuta kaduva kestvaks ning pakub võimalust ajaga suhestuda väljaspool selle tavapärast kulgu.
Läbi ajaloo on kaamera olnud nii mälu kandja kui ka aja tunnistaja, mis fikseerib ja vahel ka moonutab reaalsust. Iga pilt eksisteerib samaaegselt minevikus, olevikus ja tulevikus, olles korraga dokument ja tõlgendus.
Festivali näitused käsitlevad ajatuid teemasid nagu identiteet, kehalisus, loodus, intiimsus ja mälu. Need avavad erinevaid viise, kuidas aeg fotograafias talletub, hajub või kaob, ning kuidas pildiline mõtlemine võimaldab meil ajas rännata, seda aeglustada või hetkeks peatada.
_________________________________
Pärnu FotoFest 2026 AVAMISTE AJAKAVA:
Kolmapäev, 11. märts
*ajakava võib olla kerges nihkes vastavalt kunstipubliku liikumiskiirusele
Kell 15.00 Nooruse Maja (Roheline 1B)
Pärnu Fotoklubi „Aja mõõtmine”
Tasuta